Kryedemokrati Lulzim Basha, është ndalur sot në një takim me fermerët e Devollit, në kuadër të turit të tij ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’.

Në këtë takim, përveç problematikave që has bujqësia e vendit, Basha është ndalur edhe në ngërçin politik në lidhje me Gjykatën Kushtetuese.

Basha akuzoi ashpër kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

 “Rama paracakton edhe gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese. Ardian Dvorani simboli i korrupsionit dhe kapjes së shtetit, vegla e Edi Ramës. Nëse institucionet funksionojnë, i pari që duhet të shkojë për ndjekje penale është Edi Rama. Ndaj e ka jetike të kapë drejtësinë. Vendi është zhytur në paligjshmëri”, tha Basha.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz