E shtunë, 4 Korrik, 2020

Derrat e egër nxjerrin ‘bllof’ bandën shqiptaro-italiane

Duhet të lexoni

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

‘Mos u tako me burrin tim derisa të vdes’, dedektivja shqiptare rrëfen rastin e tradhëtisë

Profesioni i dedektivit po merr jetë cdo ditë e më shumë kohët e fundit, pasi shumë njerëz i konsiderojnë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Strategjia e një bande shqiptaro-italiane për të fshehur në një pyll të Toskanës  kokainë me vlerë 22 mijë dollarë u shkatërrua nga derrat e egër.

Sipas mediave të huaja, policia vendosi një sistem përgjim mbi anëtarët e bandës, e cila përbëhej nga tre shqiptarë dhe një italian.

Nëpërmjet telefonit, ata dëgjuan një person që ankohej për dëmin e shkaktuar nga derrat.

Katër të dyshuarit  u arrestuan dhe u vendos që dy pjesëtarë të rrnin në burg dhe dy nën arrest shtëpiak. Banda u vu nën ëmendjen e policisë gjatë një hetimi për vrasjen e një shqiptari 21-vjeçar në maj të vitit të kaluar.

Njësia e drogës ishte fshehur në një zonë pyjore në luginën Valdichiana të Toskanës.  Gjithashtu sipas policisë një prej anëtarëve të bandës dyshohet se shpërndante drogë përmes një klubi të natës në Arezzo.

Të dyshuarit tregtonin afërsisht dy kilogramë që përkatësisht 4,4 paund kokainë çdo muaj. Një gram kokainë shkonte në vlerën 90 ose 120 dollarë për gram. Një numër i panjohur derrash gërmuan dhe shkatërruan paketimet e drogës, duke e shpërndarë në pyll.

Banorët e zonës janë ankuar për numrin e rritur të derrave në Itali kohët e fundit, të cilët prishin e gërmojnë vend e pavend tokat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm