Tirana është lëkundur para pak minutash nga Tërmeti.

Sipas informacioneve, lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudë 3.6 ballë dhe thellësi 10 km.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 16 km në perëndim të Bulqizës.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz