E premte, 14 Gusht, 2020

Flet gazetari: Ja “krimet” e Samir Manes, Vasil Naçit dhe Deliorgjit

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Gazetari Hermes Kafexhiu ka publikuar ditën e sotme një status në profilin e tij në facebook, ku vë në dukje diferencimin mes biznesmenëve të afirmuar tashmë dhe historive të suksesit që ngrihen mbi punë dhe ndershmëri. Ai thotë se Samir Mane, Vasil Naci e Deliorgji nuk mund të serviren pranë opinionit publik si historti suksesi, pasi bizneset e tyre kanë qenë mjaft problematike në raportet e ndërtimit të tyre.

Hermes Kafexhiu shkruan:

Samir Mane jep keshilla pasurie te Luarasi, Vasil Naçi kopjon Bill Gates me takime motivuese dhe Deliorgji vazhdon ben pallatin e rradhes te “Globe”. Historia e suksesit nuk eshte Samiri qe futi kontrabande elektroshtepiaket, apo Vasili qe njihet si sipermarresi qe i njohu sigurimet shoqerore per punetoret ne vitin 2011 nderkohe qe bente biznes 20 vite, apo Deliorgji punedhenesi i femijeve te Gerdecit. Histori suksesi ne Shqiperi eshte Gent Selenica, Albi Zhulali dhe Mergim Cahani produkt i ideve dhe jo i shfrytezimit. 

Me çunat e lagjes sot ia kisha zene vendin dhe Çet Kastratit por i kam thene qe Çeti nuk eshte shembulli yne dhe çunat jane dakord qe nuk eshte e larget dita qe me detyrimet e Çetit do ndertojme shkolla.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm