Gazetari Hermes Kafexhiu ka publikuar ditën e sotme një status në profilin e tij në facebook, ku vë në dukje diferencimin mes biznesmenëve të afirmuar tashmë dhe historive të suksesit që ngrihen mbi punë dhe ndershmëri. Ai thotë se Samir Mane, Vasil Naci e Deliorgji nuk mund të serviren pranë opinionit publik si historti suksesi, pasi bizneset e tyre kanë qenë mjaft problematike në raportet e ndërtimit të tyre.

Hermes Kafexhiu shkruan:

Samir Mane jep keshilla pasurie te Luarasi, Vasil Naçi kopjon Bill Gates me takime motivuese dhe Deliorgji vazhdon ben pallatin e rradhes te “Globe”. Historia e suksesit nuk eshte Samiri qe futi kontrabande elektroshtepiaket, apo Vasili qe njihet si sipermarresi qe i njohu sigurimet shoqerore per punetoret ne vitin 2011 nderkohe qe bente biznes 20 vite, apo Deliorgji punedhenesi i femijeve te Gerdecit. Histori suksesi ne Shqiperi eshte Gent Selenica, Albi Zhulali dhe Mergim Cahani produkt i ideve dhe jo i shfrytezimit. 

Me çunat e lagjes sot ia kisha zene vendin dhe Çet Kastratit por i kam thene qe Çeti nuk eshte shembulli yne dhe çunat jane dakord qe nuk eshte e larget dita qe me detyrimet e Çetit do ndertojme shkolla.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz