E shtunë, 4 Korrik, 2020

Parashikimi i yjeve. Ja dita juaj sot

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dashi

Ekziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju mungojnë bisedat dhe këshillat e tij/saj për çështje të ndryshme. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e qetë, pa zhvillime të veçanta.

Demi

Ka gjasa që dikush t’ju thotë disa fjalë, të cilat do t’ju bëjnë përshtypje. Do të kuptoni që ai/ajo po ju shpreh ndjenjat në një mënyrë mjaft të veçantë. Kjo do t’ju bëjë që të ndiheni të vlerësuar dhe të mendoni pozitivisht. Të gjitha shenjat tregojnë që të ndiqni zemrën.

Binjakët

Mirësjellja juaj mund t’ju shpërblehet sot. Dikush do t’ju ofrojë një marrëveshje mjaft të mirë, e cila mund të ndikojë menjëherë tek të ardhurat tuaja. Ndoshta personi një fjalë është dikush të cilin e njihni prej kohësh dhe të dy do të punoni shumë mirë së bashku. Kjo mundësi duhet të jetë e mirëpritur dhe jo frikësuese. Nëse e bëni këtë, e ardhmja do të jetë rozë.

Gaforrja

Dashuria dhe romanca sot do të shkojnë për mrekulli. Nëse jeni në një lidhje, dashuria vazhdon të rritet midis jush dhe partnerit tuaj. Një ndjenjë e fortë uniteti mund të çojë në një angazhim të vendosur. Nëse aktualisht nuk jeni në një lidhje, mos u habitni nëse dikush ju pëlqen, dhe kjo do të jetë e ndërsjelltë.

Luani

Sot mund të vendosni disa nga njohuritë tuaja për të punuar në një mënyrë krijuese. Intuita dhe imagjinata juaj le të punojë jashtë orarit. Nëse keni menduar të filloni një projekt të ri, kjo është dita për ta bërë atë. Dobësia e vetme është që ju mund ta merrni aq seriozisht punën tuaj dhe nuk do mund të përqendroheni tek asgjë tjetër.

Virgjëresha

Një letër ose një telefonatë nga një mik i ngushtë mund të jetë pikërisht ajo që urdhëron mjeku sot. Mund të ndjeheni të mbingarkuar dhe pak pesimist për çdo plan që keni bërë. Shoku juaj do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju motivojë të vazhdoni përpara, pavarësisht pengesave që hasni. Mos e harroni këtë mirësi. Shoku juaj mund të ketë nevojë për të njëjtën gjë nga ju në të ardhmen.

Peshorja

Sot mund të keni ide të reja për të përparuar në karrierën tuaj dhe për të rritur të ardhurat. Pyetja e vetme është nëse do të mund t’i ndiqni këto ide apo jo. Disa prej tyre mund të jenë të zbatueshme dhe disa jo, por, nëse tregoheni serioz, bëni disa hulumtime për ta kuptuar këtë. E ardhmja duket e mirë nëse ndërmerrni hapat e nevojshëm për t’i kthyer idetë tuaja në realitet.

Akrepi

Sot mund te njihni njerëz te rinj. Por bëni kujdes, sepse këto njohje mund t’i humbisni shpejt në rast se nuk u kushtoni vëmendje dhe kohë. Tregohuni të zgjuar dhe thellojini njohjet, mund të gjeni njeriun që do t’ju përshtatet edhe shpirtërisht. Puna dhe paratë premtojnë mirë.

Shigjetari

Sot mund të merrni disa lajme të mira të papritura në lidhje me mbërritjen e parave që keni parashikuar për një kohë të gjatë. Ky do të jetë një lajm shumë i mirëpritur dhe i denjë për një festë, megjithëse ende nuk mund ta besoni. Pritja juaj e gjatë ka mbaruar. Tani ju duhet t’i rezistoni tundimit për t’i shpenzuar të gjitha në një vend.

Bricjapi

Një ngjarje sot mund të ju vë në kontakt me disa miq të vjetër që do të thotë shumë për ju. Rasti do të jetë shumë miqësor, megjithëse mund të ndjeheni pak të nënshtruar. Mos u mërzit! Ndonjëherë heshtja flet me shumë. Thjesht zhytuni pranë miqve të dashur dhe dëgjoni ato që thonë të tjerët. Do të kënaqeni shumë më tepër.

Ujori

Të punosh ngushtë me dikë mund të krijojë një dashuri të fortë dhe të ngrohtë mes jush. Mund të jetë ose jo një tërheqje romantike, por nëse është, mos mendoni shumë për këtë tani. Situata krijon emocione. Ekziston mundësia që tërheqja të kalojë dhe me siguri keni gjetur dikë me të cilin mund të bashkëpunoni në mënyrë harmonike. Kjo është e rëndësishme!

Peshqit

Dashuria dhe romanca duket se janë përreth jush. Marrëdhënia me partnerin do të jete e ngrohtë dhe ky emocion do te zgjasë për një kohë të gjatë. Një drekë ose darkë me miqtë e afërt, anëtarët e familjes ose partnerin tuaj do t’ju përmirësoj ditën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm