Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pritet të takohet sot kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, për të diskutuar mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme.

Kandidati për kryeministër, Kurit paralajmëroi se me LDK-në duhet të përshpejtojnë drejt formimit të qeverisë sepse brenda disa ditësh pritet edhe certifikimi i rezultateve dhe brenda 30 ditësh do të ftohet edhe seanca nga presidenti.

Kurti edhe një herë është shprehur i vendosur për të mos përfshirë në koalicion Listën Serbe.

Ka dy mbi javë që kanë përfunduar negociatat e grupeve të VV-së dhe LDK-së, e prej atëherë nuk ka pasur takim ndërmjet këtyre dy partive. Takimi midis dy liderërve pritet të nisë në orën 15:00.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz