E premte, 14 Gusht, 2020

Jo vetëm beton kudo, por skelat rrezikojnë edhe jetën e qytetarëve

Duhet të lexoni

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kushdo që ka arrdhur në krye të Tiranës, është zotuar për zero ndërtime. Edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, në fushatën e tij premtoi se në Tiranë nuk do të derdhet më beton.

Por situata është komplet ndryshe. Tirana nuk ndalon së ndërtuari pa kriter duke shkatërruar çdo plan urabanistik.

Kullat dhe pallatet nuk kanë të mbaruar nga ndërtimet. Por jo vetëm kaq, por firmat e ndërtimit apo të skelave tregohen totalisht të papërgjegjsme.

Ato qarkullojnë me mjete të rënda në mes të ditës në rrugët më të populluara të Tiranës duke transportuar materialet e ndërtimit.

Këto foto, janë dërguar sot në redaksinë e Gazeta-Ora, ku qytetari denoncon shkeljet e firmave private.

Ky kamion po transporton skelat e ndërtimit dhe nuk ka marrë asnjë masë dhe nuk respekton asnjë sinjalistikë.

Ndërkohë që skelat duhet të ishin të lidhura dhe të mbuluara, kamioni i transporton të hapura duke rrezikuar jetën e qytetarëve.

Sipas ekspertëve kjo shkelje është burim aksidentesh, por mesa duket vrulli i ndërtimeve nuk jep kohë as që të merren masat mbrojtëse.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm