Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht një nga zonat më të prekura nga tërmeti, siç është ajo e Thumanës.

Kreu i qeverisë shoqërohet nga zëvendëskryeministri, Erion Braçe si dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Një grua mes lotësh dhe e mbërthyer nga dhimbja e madhe i është drejtuar kryeministrit me thirrjet dhe lutjet: Me nxirrni vellanë dhe nusen, aman, mi nxirrni shpejt”.

Ndërkohë, teksa minuta kalojnë për fat të keq numri i viktimave sa vjen dhe rritet.