Me lot në sy ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka bërë publik emrat e 28 viktimave të identifikuara deri tani nga qeveria.

33 të vdekur, 660 të plagosur, 47 të shpëtuar, ky është bilanci i tërmetit të djeshëm, që e ka futur vendi në zi kombëtare dhe ka detyruar autoritetet të shpallin gjendjen e jashtëzakonshme. Ende vijojnë kërkimet në Thumanë dhe Durrës pas tërmetit, pasi mbi 25 persona janë ende të humbur nën rrënoja, dhe nuk dihet asgjë për fatin e tyre. 62 persona po marrin mjekim në spitalin e Traumës.

1- Amelia Lala, 8 vjeç
2- Esiela Karanxha, 8 vjeç
3- Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç
4- Sadik Qato, 85 vjeç
5- Isah Abazi, 29 vjeç
6- Flatar Zenelaj, 64 vjeç
7- Eviola Broshka, 28 vjeç
8- Kristi Reçi, 24 vjeç
9- Sehadete Lala, 79 vjeç
10- Djena Karanxha
11- Eduart Reçi
12- Shemsedin Abazi

Në Krujë:

 1. Ariela Lala 4 vjeç
 2. Bukurije Leka
 3. Erisa Cara
 4. Fatmira Cuka 44 vjeç
 5. Selvie Lala 77 vjeç
 6. Saimir Greku
 7. Kristjan Preçi 26 vjeç
 8. Sardi Cuka 18 vjeç
 9. Hajrie Vata 65 vjeç
 10. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç
 11. Drita Cakoni 58 Vjeç
 12. Pëllumb Greku 57 Vjeç
 13. Çelike Grupieku 57 Vjeç
 14. Hajredin Çupi, 66 Vjeç
 15. Kastriot Cakoni