Tërmeti i së martës i mori jetën tetë antarëve të familjes Lala, duke lënë vetëm një të mbijetuar, Ramë Lala, i cili u nis për mjekim më të specializuar në Itali. Kushëriri i tij Indrit Markja ka rrëfyer takimin e tij me 17 vjeçarin dhe  ka treguar si e ka përjetuar i riu lajmin e rëndë. Indrit Markja u shpreh se 17 vjeçari është i terrorizuar dhe kjo është arsyeja pse është dërguar në Itali.

“Na erdhi një telefonatë dhe na tha se shtëpia e nënës është shembur. Kam dëgjuar mamin duke qarë. Jam ngritur dhe direkt jam nisur për në Aeroportin e Romës, për të ardhur këtej.

Është e paimagjinueshme, nuk ka shpjegim, duke e ditur çfarë kishte aty brenda, ishin kalamajtë e dajës, daja, nëna, dhe goca e dajës.

Ai është i terrorizuar, sepse edhe kur vajta unë në Tiranë kur e takova po binte akoma tërmet. Ai thoshte ‘tërmet, largohuni, largohuni’.

I thoja ‘po e lëviz unë krevatin’, ai më thoshte ‘mos e prek as ti atë krevat’. Është shumë i terrorizuar, ndaj e çuam në Itali.”- ka rrëfyer Indriti.

K.S

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz