E premte, 14 Gusht, 2020

E urdhëroi të lyente shkallën/ Veliaj sqaron keqkuptimin me Ramën

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Urdhri i kryeministrit Rama për Veliajn që të lyente shkallën e një pallati që në katër të mëngjesit, bëri bujë të madhe mediatike.Por për kryetarin e bashkisë kjo ka qenë e gjitha një keqkuptim.

Në një vizitë në një familje në zonën e Saukut në kuadër të të ofrimit të qerave për banesat e personave që kanë mbetur pa streh për shkak të tërmetit të 26 Nëntorit, Veliaj është munduar të justifikohet duke thënë se Rama nuk i ëshët drejtuar atij, por adminisrtaorit të pallatit.

Pjesë nga biseda mes Ramës dhe Veliajt

Rama: Vëri një parmak këtu, që nesër

Veliaj: Kjo duket sikur më thua mua që lyje, vëre.

Rama: E leyve atë (qesh)                                    

Veliaj: Po po. Të tjerët e morën sikur më the mua, sikur dhanë urdhërat, lyje.

Rama: Ajo që thashë atë ditë u lye.

Veliaj: Ajo u lye që atë dite, ai mavrija nuk ishte fare atë ditë që është administrator, ai që ju drejtove ti, kujtuan se më the mua.

Rama: Nesër në mëngjes parmakët këtu, se mund të dalin njerëzit përgjumësh…

Veliaj: Që sot, ça nesër. E lashë porosi, do ta bëjë Toni, Ton Kacidhja

#TiNukDoJeshKurrëVetëm?????Tiranë, Sauk – U paguan qeratë për 923 familje të mbetura pa strehë në Tiranë ose 92% e familjeve të dëmtuara në zonën urbane? Do t’i mbajmë nëpër apartamente e shtëpi të zgjedhura nga vetë ata, deri kur të rindërtohen shtëpitë dhe me këtë rast, le të dalë dikush dhe të na tregojë kur e ku ka ndodhur, që shteti të reagojë kaq shpejt e brenda 10 ditësh të sistemojë nëpër shtëpi mijëra njerëz të mbetur pa shtëpi? NATYRISHT KY ËSHTË VETËM FILLIMI dhe KA PLOT E PLOT AKOMA që duhen sistemuar kështu, ndërkohë që do të nisë e realizohet PROGRAMI I RINDËRTIMIT????#Besim #Durim #Bashkim #Vendosmëri#FinoallaFine? #DerinëFund?https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Samedi 7 décembre 2019

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm