E mërkurë, 5 Gusht, 2020

REPORTAZH/ Solidarizimi madhështor i diasporës shqiptare në New York pas tërmetit

Duhet të lexoni

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Mirënjohja për dr.Kominin dhe 17 ditët e ankthit të familjes së prekur nga Covid 19

Nga Marjon Gorica Sot jam kontaktuar nga një mik i imi, me të cilin prej pak kohësh nuk kam pasur...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Pas lëkundjeve të forta të tërmetit të mëngjesit të 26 nëntorit, fatkeqësi natyrore që u mori jetën 51 personave dhe la midis rruge mijëra familje, diaspora shqiptare kudo në botë u mobilizua për të dërguar ndihma për të dëmtuarit. Shqiptarët në Amerikë ishin ndër të parët që u bashkuan në emër të kauzës së ringritjes së atdheut, dhe mblodhën dhjetëra donacione në biznesmenë e qytetarë të ndryshëm. Nexhmedin Syla, ka sjellë për të gjithë ne një reportazh që dokumenton bashkimin e diasporës shqiptare në New York, mes dhimbjes për të dëmtuarit, dhe dashurisë për kombin dhe shqiptarët. Më poshtë po ju bashkëngjisim reportazhin 14 minuta.

NEXHMEDIN SYLA

Përshëndetje kudo që jeni!

Jam munduar, që përmes këtij reportazhi 14 minutësh, (dokumentar), të bërë në New York, të përçojë tek ju dhembjet e mërgimtarëve tanë tej detrave, gjatë fund nëntorit dhe fillim dhjetorit të këtij viti, 2019!??

/ns/

Përshëndetje kudo që jeni!Jam munduar, që përmes këtij reportazhi 14 minutësh, (dokumentar), të bërë në New York, të përçojë tek ju dhembjet e mërgimtarëve tanë tej detrave, gjatë fund nëntorit dhe fillim dhjetorit të këtij viti, 2019!??/ns/

Publiée par Nexhmedin Syla sur Lundi 9 décembre 2019

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm