E shtunë, 23 Janar, 2021

E kush nuk e përdor Google?! Këto janë fjalët dhe pyetjet më të kërkuara për vitin 2019

Duhet të lexoni

Sondazhi i GADC: 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri pa asnjë ndihmë ekonomike

Ditën e djeshme është mbajtur tryeza e diskutimit mbi të drejtat e punës së grave dhe vajzave në industrinë...

Përse shpikësi i viagrës, Ferid Murati, është bërë anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë? Përgjigja epike e Skënder Gjinushit

Ferdi Murati është një shqiptaro-amerikan nga më të njohurit nëbotë. Ai është fitues i çmimit Nobel në Mjekësi në...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Game of Thrones, iPhone 11 dhe Joker, këto janë disa nga shprehjet e klikuara më shumë në Google për vitin 2019

Kupa e Botës në Rugby është  një nga fjalët  më të kërkuara , pas fitores së Afrikës së Jugut ndaj Anglisë në finale.

“Çfarë është Area 51”? dhe “si të shqiptosh fjalën Psalm”? janë dy nga pyetjet më të kërkuara në motorin e kërkimit.

Për ata që pyesin:Area 51 ëshët një zonë top sekrete në Amerikë ku disa besojnë se përdoret si shtëpi për alienët.Madje në korrik Forcat Ajrore Amerikane i paralajmëruan njerëzit  mos t’i  afrohen zonës pas një eventi në Facebook të quajtur “Stuhi në Area 51, ata nuk na ndalojnë do të gjithë ne”.

Ndërkohë Psalm është emri i fëmijës së katërt të çiftit kim Kardashian dhe Kanye West.Dhe po, përfshihet në listen e fjalëve më të kërkuara dhe shqiptohet Slam, me P të shurdhët.

Në listë përfshihen edhe filmat si Chernobyl dhe Avengers Endgame gjithashtu përfshihet dhe Kupa e Botës në kriket.

Pyetje të tjera janë “Si tës hohësh një finale të Champions League?” “Si të shikosh Ksivs Logan?” Si të shohësh Game of Thrones?”

“Ishulli i dashurisë” ishte nga shoë-t më të klikuar gjithashtu disa nga personazhet e serialit dhe disa nga thëniet e tyre.

Në listë përfshiheshin edhe pyetje si “Si të hash një ananas”? apo “Si të votosh për Parlamentin Europian”? Fjalë të tjera të kërkuara ishin edhe Notre Dame, Çernobil , Joker apo i shumëprituri  iPhone 11.              

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sondazhi i GADC: 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri pa asnjë ndihmë ekonomike

Ditën e djeshme është mbajtur tryeza e diskutimit mbi të drejtat e punës së grave dhe vajzave në industrinë...

Përse shpikësi i viagrës, Ferid Murati, është bërë anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë? Përgjigja epike e Skënder Gjinushit

Ferdi Murati është një shqiptaro-amerikan nga më të njohurit nëbotë. Ai është fitues i çmimit Nobel në Mjekësi në vitin 1998 për shpikjen e...

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt e vajzat tona atje, sa...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm