Festat e fundvitit në Korçë, “qyteti i serenatave” si asnjëherë më parë (Foto)

Në këtë fundvit, shumë qytete të Shqipërisë kanë ndezur dritat në pritje të Krishtlindjeve dhe ndërrimit të viteve.

Korça është një nga këto qytete që nuk mbeten pas .

Në këtë prag festash qyteti i serenatave është zbukuruar nga dritat shumëngjyrëshe që janë vendosur në disa nga zonat më atraktive.

Që nag pazari i Korçës, Katedralja dhe pedonalja ndrioçojnë nga dritat duke e bërë qytetin të duket edhe më i bukur se çështë në të zakontën e tij.