Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është një ndër emrat  më të dashur për publikun shqiptar, por jo vetëm pasi muzika e saj ka bërë për vete qindra mijëra njerëz në botë. Ajo prej vitesh tashmë punon dhe jeton sëbashku me familjen në Angli.

E ndërkohë që nga sondazhi për zgjedhjet historike të ditës së djeshme nxorrën fitues, Boris Johnsonin këngëtarja shqiptare ka reguar ashpër për fitoren e tij. Ky reagim i Duas nuk është i vetmi kundër Jonhsonit, pasi edhe herë të tjera ajo ka ironizuar dhe kundërshuar postin e tij si kryeministër i Anglisë.

“Ky është kryeministri.Çfarë fatkeqësie totale e ndyrë. Urime Angli ti me të vërtetë dështove.”-shkruan Dua krahas fotos  së tij.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz