Një person është plagosur me armë zjarri pak çaste më parë në fshatin Fshat të bashkisë Klos, në rrethin e Matit. Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, ndërsa i plagosuri po transportohet me urgjencë drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë. Mësohet se i plagosur ka mbetur shtetasi, Gëzim Zhuku, 68 vjeç. Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë, por policia dyshon se 68-vjeçari është plagosur me armë gjahu brenda banesës së ti