Tifozët e Barcelonës nuk e kanë pritur aspak mirë barazimin 2-2 në derbi me Espanyolin.Ata janë të irrituar me trajnerin Ernesto Valverde i cili nuk po kalon një sezon të mirë te katalanasit.

Disa prej tyre shkojnë deri aty sa i kërkojnë presidentit të SHBA-e një zgjidhje.

Një fans tepër i irrituar ka komentuar në postimin e Donald Trump duke i shkruajtur atij se Valverde është një spiun iranian dhe duke e “hequr qafe” atë, do të shpëtojë planetin.Kjo natyrisht është e pavërtetë, pasi Valverde është spanjoll, por imagjinata e tifozëve nuk njeh kufij.

Barcelona nuk e nisi mirë vitin pai dje barazoi në shtëpi ndaj skuadrës tjetër katalanase, Espanyol, duke i lënë kështu kreun e renditjes Realit të Madridit.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz