Sezoni jo i mirë që po kalon Ernesto Valverde në krye të Barcelonës. Ka bërë që pankina e tij të lëkundet.

Që tani kanë filluar të qarkullojnë emrat për një largim të mundshëm të tij dhe bëhet fjalë për një rikthim të madh.

Xavi Hernandes është kandidati kryesor për të marë drejtimin e blaugranëve dhe me sa duket marrëveshja është drejt finalizimit.

Momentalisht Xavi drejton skuadrënne Al Sadd, teksa e ka shprehur gjithmonë dëshirën për një kthim ne Barcelonë.