E mërkurë, 12 Gusht, 2020

Horoskopi për ditën e sotme, 14 janar 2020

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dashi

Mos e teproni me ushqimin dhe rekomandohet që të ushtroheni rregullisht fizikisht. Ka gjasa që beqarët e kësaj shenje të përballen me vështirësi ekonomike, por disa persona pranë jush mund të ofrojnë mbështetje. Përpiquni t’i jepni më shumë kohë partnerit/partneres suaj ose mikut tuaj të ngushtë

Demi

Mos hezitoni t’i shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mungesa e besimit në vetvete të ndikojë negativisht në progresin tuaj. Kontrolloni emocionet, në mënyrë që të shmangni lëndimin e një anëtari tuaj në familje.

Binjakët

Pavarësisht se mund të kaloni një ditë mjaft të lodhshme, sërish do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë për pasdite. Gjithashtu, do të keni plot ide dhe disa mundësi zgjedhjeje. Ekziston mundësia që beqarët e kësaj shenje të bien në dashuri me shikim të parë.

Gaforrja

Ka gjasa që sot t’i jepni fund një problemi shëndetësor nga i cili keni kohë që vuani. Gjithashtu, rekomandohet se nëse keni ndërmend të investoni në një projekt apo plan të caktuar, mos hezitoni. Personi i zemrës suaj do të shprehë mallin për ju.

Luani

Disa prej jush mund të jenë të detyruar të ndërmarrin vendime të rëndësishme gjatë kësaj dite. Do t’ju jepet mundësia të fitoni para pa ndihmën e askujt. Gjithçka që ju duhet është besimi në vetvete.

Virgjëresha

Qëndrimi pranë të afërmve tuaj do të lehtësojë tensionin rreth një çështjeje personale. Duhet të ndiheni me fat që keni njerëz të tillë rreth jush. Të gjitha paratë që mund të keni investuar në të kaluarën, po sjellin rezultate vazhdimisht. Partneri/partnerja juaj nuk do të hezitojë të shprehë zemërimin nëse nuk i kushtoni vëmendjen e duhur.

Peshorja

Do të kaloni një ditë të qetë në punë, gjë që do t’ju bëjë të mendoni lehtësisht për pjesën tjetër të ditës. Çiftet e martuara do të kalojnë momente mjaft të këndshme pranë njëri-tjetrit. Ndërsa mes atyre që janë në një lidhje, nuk përjashtohet mundësia e një bisede për të ardhmen.

Akrepi

Çfarëdo që të bëni sot, do të ndiheni të frymëzuar dhe do ta bëni me dëshirën e plotë. Do të jeni disa hapa përpara në punë. Mos flisni vazhdimisht për investimet tuaja. Dashuria do të marrë një tjetër kthesë sot për të lindurit e kësaj shenje.

Shigjetari

Do ta keni të vështirë të ecni përpara, për shkak të pesimizmit. Duhet të kuptoni se shqetësimi ju pengon të mendoni ashtu siç duhet. Partneri/partnerja juaj ka gjasa të tregojë vëmendje të veçantë ndaj jush sot.

Bricjapi

Sjellja juaj në aspektin profesional do të vlerësohet maksimalisht sot. Disa persona nuk do të hezitojnë t’ju komplimentojë. Ndërsa në aspektin personat gjërat nuk do të jenë njësoj, pasi nuk përjashtohet mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj, çfarë mund të çojë drejt një hapësire boshe mes jush.

Ujori

Presioni në punë dhe mosmarrëveshjet në familje mund t’ju shkaktojnë stres. Beqarët e kësaj shenje mund të përfshihen në një lidhje të re romantike. Mos u nxitoni, por përpiquni të mendoheni më thellësisht nëse keni ndërmend të shprehni diçka,

Peshqit

Është e nevojshme të nisni meditimin ose jogën për t’u lehtësuar psikologjikisht. Nuk do të jetë një ditë shumë rezultative, kështu që bëni kujdes me veprimet tuaja. Ka gjasa që të humbni miqësinë me një person që i besonit shumë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm