Ernesto Valverde nuk është më trajner i Bracelonës, teksa zëvendësuesi I tij Quique Setien është prezantuar sot në ambinetet e klubit katalanas.

Ndërkohë kapiteni i ekpiti, Lionel Mesii ka bërë një postim ku e falenderon ish-trajnerin dhe i uron suksese në vazhdim.Ai i uron Valverdes fat duke e quajtur atë një profesionist dhe ka bindjen se do të bëjë mirë kudo që shkon.

Kujtojmë që në drejtimine  Valverdes, Messi ka qenë kaptien i Barcelonës, dhe vitin e fundit u shpall edhe fitues i “Topit të Artë”.

Gracias por todo, míster. Seguro que te irá genial allá donde vayas porque, además de ser un gran profesional, sos una…

Publiée par Leo Messi sur Mardi 14 janvier 2020

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz