Quique Setién është është prezantuar zyrtarisht si trajneri i ri i Barcelonës dhe idetë e tij janë të qarta: Dua të fitoj duke luajtur mirë.

Në prezantimin e tij tekniku  bëri e një deklaratë, gjë që ngjalli të qeshura në sallë.

“E çuditshme! Deri dje po shëtisja në vendlindjen time dhe disa lopë më kalonin pranë, ndërsa sot ndodhem në sallën e prezantimit si trajner i Barcelonas dhe do të stërvis disa nga futbollistët më të mirë në botë. Luks i vërtetë, dua të falënderoj klubin që më dha këtë shans. As në ëndrrat e çmendura nuk e imagjinoja. Synoj të fitoj gjithçka”.

Eksperienca e Setien nuk është shumë e madhe pasi më parë ai ka stërvitur ekipe si Lugon,Las Palmas dhe dhe Real Betis.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz