Aksion blic në Gjirokastër, çifti kapet me 7 pako kanabis

    Forca e Posacme Operacionale e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë zhvilluar një operacion “bilc” në Gjirokastër, në lagjen Varosh të qytetit.

    Mësohet se gjatë kontrollit në  banesën e shtetases Marsida Piperi dhe bashkjetuesit të saj Fatoj Deda janë gjetur dhe sekuestruar 7 pako lënë narkotike cannabis sativa, të llojit cokollatë. Shtetasit kanë qenë prej disa kohësh në kërkim.