Ndodh për të dytën herë, Albin Kurti nuk i jep dorën presidentit Thaçi

Marrëdhëniet mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosje dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi , nuk janë aspak të mira dhe kjo me sa duket nuk ka për të ndryshuar..

Edhe ditën esotme ata nuk janë përshëndetur me njëri-tjetrin.

Në një video, Indeksonline ka ‘kapur’ disa momente në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë, ku shihet Kurti dhe Thaçi shumë afër njëri-tjetrit, por me marrëdhënie “të ftohta”.

Më parë, në 6 janar lideri I LVV-së dhe presidenti Thaçi mbajtën një takim në zyrën e këtij të fundit dhe kujtojmë që Kurti nuk pranoi të shtërngonte duart me prsidentin.

Kurti vs Thaçi

RIVAL TË PËRBETUAR POLITIK, Kurti dhe Thaçi s’i flasin njëri-tjetrit

Publiée par IndeksOnline sur Samedi 18 janvier 2020