Rikthehen lëkundjet e forta të tërmetit në Shqipëri, ja magnituda dhe epiqendra

    Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë para 18 minutash në Kurbnesh, qarku Kukës. Magnituda ka qenë 4.5 e shkallës rihter, 10 km nëntokë. 

    Shpresojmë të mos ketë një rikthim të lëkundjeve në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.