E diel, 20 Shtator, 2020

Ziveri, Hekurani, Faiku, Aleksi dhe 21 janari i errët i 2011

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica

Si mund të mos e mbaj mend 21 janarin, 21 janari i protestës që u mbyll mes lotësh, dhimbjes, dhunës, armëve dhe zullumit të partive politike.

21 janari që na preku të gjithëve, 21 janari që gjunjëzoi mediat para raportimeve, mbase janari që u dhemb më shumë shqiptarëve. Aq shumë sa që shpesh herë njerëzit nuk duan që ajo ngjarje të komentohet edhe sot.

Ishte e dhimbshme gjithçka ndodhi, ashtu siç vazhdon të jetë. E mbaj mend 1 vit më pas, dhimbja i kishte pushtuar të gjithë, familjarët që ishin të vrarë shpirtërisht për jetët e marra pabesisht në mes të Tiranës e në qendër të Shqipërisë, por edhe të gjithë shqiptarët që ndiqnin përmes televizorit ceremoninë përkujtimore të 4 viktimave që u sakrifikuan në bulevardin më të madh në Shqipëri.

Askush se priste atë situatë, të gjithë mendonim se luftën ku shqiptari vret shqiptarin e kishim lënë pas me 97-ën, e aq më tepër askujt si shkonte mendja se në 21 janar 2011 shteti do të vriste 4 qytetarë në mes të ditës, edhe pse po ky shtet kishte vrarë 3 vite më parë familje të tëra shqiptarësh në shpërthimin e Gërdecit.

Fatkeqësisht kjo ishte Shqipëria…

Kanë kaluar 9 vite nga ajo ditë, dhe sot ne ende nuk dimë vendimet që janë marrë për këtë çështje që mbeti engimë e skemave politiko-kriminale të fshirjes së kamerave të kryeministrisë së dikurshme e fshehjes së armëve të krimit…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm