10 tendencat që do të dalin nga moda në 2020

  Në industrinë e modës, tendencat vijnë dhe shkojnë më shpejt nga sa mund ta imagjinojmë. Pra, kur themi se diçka nuk është më në modë, kjo nuk do të thotë se tendenca do të zhduket plotësisht. Shumicën  e kohës, tendencat zgjasin 1, 2, apo edhe 3 sezone. Kjo është arsyeja pse këto stile nuk do të zhduken brenda natës, por do të shkëputen pak, për të krijuar hapësirë ​​për  modele të reja.

  Bright Side ka bërë disa hulumtime për t’ju treguar se cilat stile do të vendosin trendin në sezonin e ardhshëm dhe cilat do të fillojnë të zbehen.

  Kontrolloni ato dhe frymëzohuni!

  Guaska deti

  Guaskat e detit mbizotëruan në bizhuteri në 2019. Ne i kemi parë në vathë, gjerdan, byzylyk, madje edhe te kuletat. Këtë vit, atë vend e zenë perlat klasike dhe elegante.

  Kapelë kashte me lule? Harroje, thuaji përshëndetje  kapeleve të bejsbollit!

  Mbrojtja nga dielli gjatë verës është thelbësore. Ndërsa vitin e kaluar, kapelet e kashtës vendosin trendin, viti 2020 do ta shohë kapelen si një nga aksesorët e tij të preferuar. Kapelat e bejzbollit duken bukur dhe u japin grave një pamje të lehtë, të freskët dhe të bukur me vetëm një artikull.

  Çantë kashte

  Kjo nuk do të thotë që çanta prej kashte nuk do të jetë më në mode sezonin e ardhshëm. Sidoqoftë, tani e tutje, adhuruesit e modës do të fillojnë të investojnë në çanta me rruaza për të krijuar pamje rastësore dhe elegante.

  Taka të holla

  Për sa i përket takave, mund t’i themi lamtumirë atyre takave të holla. Sandalet me takë katrore janë ato që do të shihni kudo në vitin 2020.

  Vija

  Le të flasim për pamjen prej modeleje. Vijat ishin një sukses absolut në vitin 2019, veçanërisht vija shumëngjyrësh. Por ajo që premton një hyrje të madhe në stinët e ardhshme janë bluzat artistike dhe shumëngjyrësh, të cilat tashmë varen në veshjet e shumë fashionistave.

  Tonet natyrale

  Ata tonet pastelë që sunduan verën e kaluar do të marrin një vend prapa në tonet neon tokësore dhe të gjalla. Veshjet e plazhit do të jenë plot ngjyra të ndritshme.

  Pantallona Capri

  Ne u emocionuam kur capris erdhi në modë. Ato shkojnë në mënyrë të përsosur me sezonin e verës. Ato pantallona do të mbeten të njohura, por do të marrin një pamje të re si xhinse me ngjyra të ndezura dhe të shkurtuara.

  Dizenjo Jaguar

  Dizenjoja e kafshëve ka qenë në mode për vite me rradhë. Ne as nuk dyshojmë nëse do të bëhet një trend sezonin e ardhshëm; thjesht pyesim vetveten se pamja e cilës kafshë do të jetë në mode në vitin 2020. Ne mendojmë se zebrat do të zënë vendin e jaguars.

  Xhinset e mamit

  Modeli më i njohur i xhinseve në sezonet e fundit është, pa dyshim, xhinse si të mamit. Megjithatë, këtë verë silueta e pantallonave do të bëhet edhe më e madhe dhe më shumë si xhinse klasike të gjyshes. Dizajni është më i gjatë në nivelin e belit.

  Pëlhura natyrale

  Pambuku dhe liri, të cilat kanë një stil më neutral, ishin shumë në mode sezonin e kaluar. Tani, ne do të kthehemi në kohë për të rizbuluar një material të harruar: Organza, një pëlhurë e lehtë dhe transparente që do t’ju bëjë të ndiheni bukur dhe të gëzuar gjatë verës.

  Cila nga këto tendenca është më e preferuara juaj?  Cilën nga këto pjesë nuk do t’i vendosnit kurrë në dollapin tuaj? Mos hezitoni të shkruani përgjigjen tuaj në pjesën e komenteve!

  Përktheu: Gazeta Ora