Situatë e vështirë për Barcelonën/ Messi shkon i dehur në stërvitje, zihet me një shok të skuadrës

Te Barcelona nuk janë aspak mirë punët me sa duket. Pasi u tha që Messi kishte probleme me drejtorin sportiv, Eric Abidal, argjentinasi ka pasur edhe një përplasje me shokun e skuadrës, portierin Marc-Andre Ter Stegen

Pas humbjes me Valencian në La Liga, Messi dhe garadiani gjerman janë zënë si fëmijë për një top gjatë stërvitjes, raporton “El Pais”. Në një gjendje shumë të vështirë psikologjike, Messi ka shkuar deri aty sa ka kërkuar largimin.

Por nuk mbaron me kaq, ´´El Cope´´ shkruan madje se Messi është shfaqur disa herë I dehur në stërvitje kur trajner i Barcelonës ishte Ernesto Valverde. Kjo është arsyeja pse ai ka qenë pro ish-teknikut të katalanasve.  Me sa duket, kjo ka qenë aryseja që Messi ishte pro qëndrimit të Valverdes te katalanasit.