E enjte, 13 Gusht, 2020

Terror në Hollandë/ Shpërthen zarfi bombë në mes të Amsterdamit

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një zarf bombë, i katërti i gjendur brenda një periudhe dy-ditore në vende të ndara në të gjithë Hollandën, shpërtheu të enjten në Amsterdam, në valën e fundit të kërcënimeve të bëra nga grabitësit që kërkonin pagesa në formën e Bitcoin.

Tre eksplozivët e parë, ku  dy u gjetën në dy biznese në Amsterdam dhe një tjetër në një qytet Hollandez që kufizohet me Gjermaninë, ishin të parat që shpërthyen, por shpërthimet nuk shkaktuan dëmtime serioze, raporton FoxNeës.  

Një zarf bombë shpërtheu në selinë e grupit bankar ING jashtë Amsterdam të enjten, njoftoi Dutch Neës. Eksplozivi ra pasi një punonjës hapi zarfin në zyrën e vendosur në jug të qytetit.

Një person u trajtua për thithje të tymit pasi zarfi mori zjarr, por askush nuk u lëndua rëndë, tha policia.

Gazetari Mick van Ëely ndau imazhe në Tëitter duke treguar furgonë të policisë dhe ekspertëve eksplozivë jashtë selisë së ING.

Të enjten, një eksploziv i gjetur brenda një parcele në zyrën e një firme amerikane të teknologjisë së informacionit Unisys, u çaktivizua nga policia lokale para se të shpërthente, raportoi Reuters.

Zarfi i parë bombë e gjetur këtë javë, shpërtheu rreth orës 8 të mëngjesit në orën lokale të mërkurën brenda zyrës për ndarjen e postave të bankës ABN Amro në Amsterdam.

Punonjësi dëgjoi një zhurmë që vinte nga brenda parcelës dhe e hodhi atë në plehra, tha policia. Momente më vonë, ajo shpërtheu. Askush nuk u lëndua.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm