E enjte, 13 Gusht, 2020

Tronditëse/ Burgosi për 30 vjet si skllave seksi një grua në apartamentin përballë shtëpisë ku jetonte me familjen

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një maniak seksual është zbuluar se ka mbajtur një grua si skllave seksuale për më shumë se 30 vjet, në një apartament në anën tjetër të rrugës së shtëpisë së familjes së tij.

56 vjeçari venezuelan Matias Salazar, rrihte torturonte e dominonte psikologjikisht gruan 49-vjeçare të njohur vetëm si Morella për tre dekada në apartamentin e vogël duke i mohuar ushqim e ujë nëse nuk e lejonte të bënte ç’të donte me të.

Policia tha se beson se ajo është abuzuar seksualisht nga Salazar, që prej herës së parë që e takoi kur ishte 17 vjeç.

Gjatë tmerrit të saj gruaja është ushqyer vetëm me oriz, fasule e vezë dhe raportohet se duhet të merrte leje për të bërë çdo gjë.

Sipas agjencisë venezuelane Cronica Uno, ajo ishte njohur me Salazar i cili nisi shpejt të abuzonte dhe prindërit e Morellas nuk e pëlqenin.

Kështu që ai krijoi planin për t’u arratisur me të dhe pak para krishtlindjes 1988 çifti u zhduk.

Pas qëndrimit në disa hotele e shtëpi ata u vendosën në kompleksin e apartamenteve Maracay që u bë burgu i saj i tre dekadave të ardhshme.

Ajo lihej vetëm në apartament pa energji teksa Salazar i sillte ujë e ushqim nga shtëpia e tij në anën tjetër të rrugës ku jetonte me një grua dhe bijën e saj.

Policia kishte ndërhyrë më parë në apartament por Morela u kishte thënë se është mirë dhe nuk ka probleme.

Pas disa tentativave ajo arriti të largohej më 24 janar, duke treguar historinë e saj në media.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm