Zv/kryeministri i Kosovës goditet me vezë/ “Taksën s’bon me e hek” (Video)

Një incident ka ndodhur në Kosovë, teksa Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti, është gjuajtur me vezë në afërsi të godinës së qeverisë

Në videon e publikuar duket  një person që gjuan me vezë ndaj Hotit dhe dëgjohet duke thënë: . “Taksën s’bon me e hek”.

Hoti ia ka dalë të shmangej dhe nuk është prekur nga veza.

Ndërkohë në Kosovës është duke vazhduar debati për heqjen apo jo të taksës, psi është ushtruar presion nga ndërkombëtarët.

AVDULLAH HOTI SULMOHET ME VEZË

AVDULLAH HOTI SULMOHET ME VEZËZëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është gjuajtur me vezë afër objektit të Qeverisë së Kosovës.Në një video të publikuar ne internet, shihet se si një person po e gjuan me vezë duke i thënë “Taksën s’bon me e hek”.

Publiée par Televizioni Prizrenit sur Samedi 22 février 2020