E enjte, 13 Gusht, 2020

Papa Françesku i sëmurë? Anulon vizitën në Romë një ditë pasi përqafoi besimtarët në sheshin “Shën Pjetër”

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Papa Françesku ka shfaqur shenja të një sëmundjeje të lehtë dhe për këtë arsye u detyrua që të anulojë një vizitë në Romë, ku do të takohej me klerikë te tjerë.

Mediat botërore raportojnë se se Papa kishte shfaqur shenja të një sëmundjeje të lehtë, e kjo e detyroi atë që të mos marrë pjesë  në një ngjarje në bazilikën e Shën Gjonit Lateran në Romë të enjten në mëngjes, ndërsa një zëdhënës deklaroi se Papa për momentin poqëndron në Vatikan dhe se ai preferoi që të rrijë në qytet sesa të udhëtojë, sipas Daily Mail.

Vatikani nuk ka dhënë ende një komunikatë zyrtare për sëmundjen eqë mund të ketë Papa, por ai u pa duke kollitur e peshërëtirë të mërkurën. Kjo sëmundje e çuditshme e Papës vjen një ditë, pasi ai   puthi kokën dhe preku fytyrat e disa njerëzve, në Sheshin e Shën Pjetrit, duke thënë se ai kishte solidaritet me ata që vuanin nga koronavirusi.

Në Itali koronavirusi është përphapur me shpejtësi ndërsa vetëm në Romë janë shënuar 3 raste, ndërsa në të gjithë vendin janë infektuar më shumë se 500 të tjerë.

https://adclick.g.doubleclick.net/pcs/click?xai=AKAOjsud3kiFlXzxHDrGBNE12Lv4xz-t9wbgVdjkD3m-xtCrJUoFccN-efD9Xr4s-NAa-NB6bBpCrKHAQGynD_qBawDBVDcnUCjrHTVZB0AEMoccvOgHP9Kze1K5Nqu-XLNMTx1X1pCRwEjXAyxaaZzGss6aBy0FwcTh-bbrmdpMsFn3KeBwLraIePKANprYgKuUew1oKDh_lmWQaUGwbtrttE5KP-gV9uE2msmHMsXtes5mAnS1hdNlD0Hgh7ZShcv9GofQwIcBDK-kup5UaOiODcEgADb16ogeNu2KXPzc9DU9dTgrF2YUITezaNp2X1J7nw2EKKrc8uma5zM3mycpimZjt0BjyM39i4qamlGNUQhqYn7BMzxHPxR4leiHm4g47p_AC2ZbfgGE1pxZNI2TEOI2fYHG-wRnj0VLoTfuHHoEr44BsKCeDU8GqeFG4klXTa-mtF1eZbUMi9B2EM0jdWc_tmKKRHICKQOGHY7I6UegI3VmfqPWOIP6qQqTClhgGMwjb_VuF4abFoTUa39gJ6YXw71x58Rm7AXbVHQ_R1eTCMoZuG1Mh4rp3xtoslUeEeRAmfNCjKxpf-r_3uo9pcCUHoRqeYOaAA2uH84W60OtYvAq2AZfqU5s540BjsO_slCqlaXRGvtQW0_wxg2QXFmeC0gwPve_clkj2r4Pt7aubuSaQFGAWV_lhQFK3YlnWSIwwhasym5KIWfeARyOWbPHI9hNn5b2pPEMO5tZXOifgv71TqYMUuwUzOZRfu7PgCb7HgeNlYJ_7K6QwnI9weiKyl2y3uLRdwbo9HUMEMkEgdBP-jTSataeRp3k0BB5eIQgNe9XG0Y9uAquFfl9YB7KRnefJmbWDpeez51MjMM_X_jrx2p54TMoQ-jp6VXfmhjl14aeWqC3x_c9p8kletCNrOv-aYCSRqF_-b6fhTGa3o8Nk-E-seFEaec7Bb4mZMM-MohUJf9LhU14lqwrjPab_-7ntA6l_yI-5-V-6lMKVxm19eO7u5eIImqgDn8wqY_5qPCfce7EUmfUNoV1WAacxw&sai=AMfl-YQH74pbTaHKYi8Fk89l_OI5p1JRN3biVRUu36ZoDnyXL8R-MURWroxmLLVq8IqP1YvFPtkEd7gC4FhtcnC0Hv9AQT6bJjck2Hi3bbjNbotzsq-LcLUkA21Qrb0KwKUrYZjzV_w2EYeaNdLzKbj_qQ&sig=Cg0ArKJSzHlxbF2zicBFEAE&pr=17:0.0235&urlfix=1&adurl=http://oyun.fr/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm