VIDEO VIRALE/ “Nën një portokalle moj” orkestra gjermane interpreton këngën popullore në festival

Kënga tradicionale shqiptare “Nën një portokalle moj” është bërë virale në rrjet teksa shihet se si një orkestër gjermane e interpreton këngën popullore në një festival në Gjermani pëlqehet shumë.

Nga ana tjetër ovacionet e publikut nuk janë kursyer dhe shikohen teksa e kanë shoqëruar muzikën me duartrokitje. Për më shumë shikoni videon e mëposhtme.

Një Përshëndetje speciale nga Gjermania, nën interpretimin e një kënge Shqiptare të qytetit të Vlorës ❤️🇦🇱

Një Përshëndetje speciale nga Gjermania, nën interpretimin e një kënge Shqiptare të qytetit të Vlorës ❤️🇦🇱“Aromë Portokalli”Dëgjim të këndshëm👍Grupi quhet: Ballkan Band BukuriaI drejtuar nga Artisti dhe Klarinetisti: Ibrahim GunbardhiKëndon dhe shoqëron në Violin:Besa DervishiShumë faleminderit dhe mirënjohje Artistit tonë Ibrahim Gunbardhi për këtë prezantim dhe atmosferë të mrekullueshme!Pasi ju pareqet Gjermanëve këtë këngë nga Vlora, në fillim ata habiten se ç'është kjo Vlora?! Më pas ai u shpjegon se është qyteti Shqiptar ku ka lindur, dhe e përshkruan kaq bukur Jugun, Rivierën tonë fantastike, kodrat mbushur me agrume, portakallet dhe limonat.Në përmbyllje ju përkthen këngën që do t’ju këndoj!Ndërkohë ata magjepsen nga kjo atmosferë e jona!

Publiée par Albania Spot sur Lundi 24 février 2020