Kjo foto do t’ju thyejë zemrën… por në fund triumfon jeta

E gjithë bota po kalon ditë të vështira me shpërthimin e pandemisë së koronavirusit. Ardhja në jetë e një fëmije këto kohë, është një shpresë aq sa është edhe një frikë e madhe.

Kjo foto që është bërë virale, tregon një infermiere që mabn në duar një fëmijë të porsalindur. Vogëlushi është diagnostifikuar me koronavirus, raporton BILD. Fotoja është bërë në Wuhan të Kinës, që dhjetorin e kaluar u bë epiqendra e pandemisë që ka shpërthyer tashmë në të gjithë botën.

Me shpresën e madhe se fëmija do ta fitojë betejën me koronavirusin dhe do të ketë një jetë të gjatë.