Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, vdekja e fundit u shënua në Athinë

Numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në tetë.

Personi që ka ndërruar jetë ishte një 80-vjeçar nga Athina.

Kujtojmë që pak më parë kishte humbur jetën një tjetër i moshuar në një fshat të Kosturit.

Greqia është shteti më i prekur në Ballkan nga Koronavirusi, me 8 viktima dhe 464 raste të konfirmuara.