Shpresë nga Italia, shërohet nga koronavirusi foshnja 22-ditëshe

Mes tragjedisë dhe ankthit, pak shpresë vjen nga Italia në këto ditë të vështira. Një foshnjë vetëm 22-ditëshe është shëruar nga koronavirusi dhe ka dalë nga spitali.

Fëmija u infektua nga e ëma, ndërsa me analizat e bërë së fundmi fatmirësisht foshnja ka rezultuar e shëruar plotësisht nga COVID-19.

Italia është nga vendet më të prekura në botë nga koronavirusi, duke e tejkaluar edhe Kinën me numrin e viktimave.