E hënë, 6 Korrik, 2020

Mesazhi i Kryeinspektorit Hajdari: Të sakrifikojmë lirinë e lëvizjes, për të ruajtur jetët tona

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari nëpërmjet një postimi në facebook, gjatë inspektimit në qarkun e Elbasanit, ka dhënë një mesazh, konkretisht nga qyteti i Gramshit, aty ku e ka cilesuar dhe si shembull të ndërgjegjësimit.

 

Zoti Hajdari shkruan se masat e marra në qytetin e Gramshit dhe ndërgjegjësimi i qytetarëve e tregojnë qartë arsyen pse Gramshi nuk ka asnjë rastë me COVID-19.

 

Ai gjithashtu u ka bërë apel shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi e të zbatojnë rregullat e higjenës.

“Ja vlen të sakrifikojmë lirinë për të lëvizur, për të ruajtuar jetën tonë dhe njerëzve që na rrethojnë”.- shkruan Kryeinspektori i Përgjithshëm.

Dje kryem inspektime ne Qarkun e Elbasanit, per te pare masat e marra, per tu mbrojtur nga covid 19. Keto pamje te…

Publiée par Shkëlqim Hajdari sur Mercredi 25 mars 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Më shumë artikuj të ngjajshëm