Lëpiu kapakun e tualetit për sfidë, i riu del pozitiv me koronavirus

Ka njerëz që ende nuk e marrin seriozisht koronavirusin dhe shkojnë përtej limiteve të imagjinatës.

Pak ditë më parë një 21-vjeçar nga Kalifornia i quajtur Larz, nisi një sfidë e cila u bë virale në rrjet. Ai shfaqej në një video ku lëpinte kapakun e tualetit, për të sfiduar koronavirusin.

Pak ditë pas videos, i riu ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe ka publikuar në faqjen e tij në Instagram një video ku shfaqet në spital.

“Dola pozitiv me koronavirus”, shkruan Larz.

Ai shprehet në video se simptomat e para i ka shfaqur pak ditë pasi bëri sfidën e rrezikshme.

https://www.instagram.com/larz/?utm_source=ig_embed