‘Votuan pro mocionit’, i riu i FRESSH mesazh për Kosovën: E kanë votën e tyre të fundit si deputetë të Kosovës

Mbrëmjen e djeshme në Kuvendin e Kosovës është votuar pro mocionit për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Duke e shkarkuar atë nga detyra vetëm 51 ditë pas formimit të qeverisë.

Një vendim ky i cili nxorri në pah interesat për pushtet të partive të tjera të Kosovës, duke sjellë kështu një destabilitet për të gjithë vendin, në kohën e një pandemie globale.

Por nuk kanë munguar as komentet për këtë vendim.

Një postim ‘pikant’ në rrjetet sociale është dhe ai i kreut të të rinjve socialist për Tiranën, Glindxhet Madhi. Në një postim në Facebook, ai e cilëson votën e deputetëve për këtë vendim, si votimin e tyre të fundit si deputetë në Kuvendin e Kosovës.

 

Pjesa me e madhe e ketyre qe votuan pro mocionit, e kane voten e tyre te fundit si deputete te kuvendit te Kosoves.

Publiée par Glindxhet Madhi sur Mercredi 25 mars 2020