Një tërmet ka rënë mëngjesin e sotëm në Korcë. Epiqendra e tij ishte rreth 5 km në Juglindje të Maliqit, dhe magnituda 3.7 e shkallës rihter.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa zona përrreth Korcës. Lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korçës dhe kishte magnitudë 3,7 në një thellësi 19 km.

Ndërsa lëkundja e dytë u regjistrua rreth orës 04:45, 4,5 km në veriperëndim të Korçës dhe ishte me magnitudë 2,1, në një thellësi 18 km.