Auto-Tech

“NASA mbart sekrete të tilla që nëse njerëzimi do t’i dinte...

NASA është agjensia më e madhe botërore që merret me eksplorimin e hapësirës dhe aeronautikës. Megjithatë ka disa sekrete që ajo nuk...

Këta janë telefonat inteligjentë më të shitur në botë

As iPhone 11 dhe Samsung Galaxy S10 nuk janë ndër tre telefonat më të mirë të shitur. Kompania e kërkimit të tregut...

Skandali/ Facebook publikon të dhënat private të 267 milionë përdoruesve

Facebook është vazhdimisht në qendër të skandaleve për ruajtjen e të dhënave private të përdoruesve.Këtë herë rrjeti social ka publikuar të dhënat private të...

Kaliforni, piloti ulet në mes të autostradës me trafik

Një manovër e rrezikshme, që për fat nuk ka pasur pasoja dramatike, ajo e bërë nga piloti i një avioni me një...

8 aplikacione që duhet t’i kemi në telefon

Ditët e sotme janë të shumta aplikacionet që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë në përditshmërinë tuaj. Kur të kërkoni për të...

Magjistratët shqiptarë letër përfaqësuesve më të lartë të BE: Procesi i...

Një grup përfaqësues i magjistratëve shqiptarë, kanë shprehur shqetësimin përfaqësuesve më të lartë të institucioneve evropiane lidhur me reformën në drejtësi në...

Strategjia e re e Emmanuel Macron është përçarje

Benjamin Haddad Javët e fundit janë parë një varg aktivitetesh diplomatike dhe retorike të re përçarëse që del nga Parisi....

Neuronet artificiale që luftojnë sëmundjen

Shkencëtarët kanë bërë qeliza nervore artificiale, duke i hapur rrugën mënyrave të reja për të riparuar trupin e njeriut.

Apple humbet më shumë para me rregullimin e paisjeve se sa...

Apple thotë që humbet më shumë para sesa fiton me riparimin e paisjeve të klientëve si iPhone dhe Macbook.   Kompania...

Dështon live TESLA/ Xhami i makinës anti-plumb thyhet me një goditje...

Prezantimi i modelit më të ri të veturës elektrike nga prodhuesi “Tesla” nuk shkoi sipas përllogaritjeve. Shefi i kësaj kompanie e theu...

Përcjellni GazetaOra.com

413,108FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË