Auto-Tech

Befasojnë Kinezët, do hedhim në hapësirë një Hënë artificiale

Kina do të nisë një "hënë" të rreme në hapësirë ​​që shpreson të ndriçojë një nga qytetet më të mëdha të vendit. Zyrtarët në Chengdu,...

Celulari, ja 5 vendet ku nuk duhet mbajtur

Pavarësisht se shpesh herë ne e anashkalojmë, rrezet nga celulari janë realisht të dëmshme. Ndaj për këtë gjë duhet të kemi parasysh se kush janë...

Facebook hyn në botë e futbollit do të transmetojë ‘live’ Premier...

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook, ka arritur një marrëveshje 200 milionë paundësh britanikë për të transmetuar ‘live’ ndeshjet e Premier League. Duke nisur që...

MOS U TUT: Ulet prapa, shtrin këmbët dhe me muzikë shqip...

Automjetet në ditët e sotme janë të mbushur me teknologji, dhe kështu kanë laserë, sensorë, radarë etj, që lehtësojnë ngasjen. Kështu që janë në ofertë...

“MerrJep” drejt falimentimit…

Që nga fundi i decenies së parë të shekullit 21 (tani e 9 vjet) MerrJep.com ka qenë një platformë që ka lejuar publikimin e...

Gjermania ‘sulmon’ Facebook-un!

Numri i përdoruesve të Facebook-ut të keqpërdorur nga Cambridge Analytica është më i madh se që u tha në fillim. Zuckerberg shpreh keqardhje dhe...

Audi SQ5 ju mbështet për karrige!

Audi SQ5 i ri super sportiv me motor me naftë, por që prodhon 435 kuaj fuqi (320 kilowatts) e që është SUV më i...

Xhepi është vendi më i keq për ta futur telefonin. Ja...

Xhepi është vendi më i keq që të mbahet telefonin, dhe prap këtë e bëni shumë shpesh. Përveç kësaj, është shumë lehtë për t'u thyer,...

“Hakohet” iPhone për dy minuta, s’ka lidhje çfarë passwordi keni!

Besohet që "telefon i sigurtë nuk ekziston. Për vite me rradhë Apple ka qenë krenare të theksojë fokusin e saj në sigurinë e të dhënave...

iPhone X mbyllet për 48 vjet, pas dhënies gabim të kodit

Duhet mirë të siguroheni që nuk po e dorëzoni iPhone tuaj tek fëmija juaj nëse është problematik. Një djalë dyvjeçar në Shangai thuhet se mbylli...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË