6 C
Mitrovica
20 Prill, 2018 - 12:28:39

Auto-Tech

Fjalëkalimet më të këqija

Përkundër faktit se në vitin 2017 ka pasur një numër të madh të sulmeve kibernetike në mbarë botën, duket së shumë përdorues të internetit nuk kujdesën...

Këpucë inteligjente nga Samsung, së shpejti në treg

Kompanitë teknologjike duan që gjithçka që ju vishni të jenë inteligjente. Samsung po përpiqet të sjellë inteligjencën tek këmbët tuaj me këpucët inteligjente IOFIT. Këto...

Lamborghini Huracan dhe Porsche 911 matin shpejtësinë (Video)

Më poshtë mund të shihni garën mes makinës Porsche që ka 690 kuajfuqi, si dhe modelit nga Lamborghini i cili lëviz me 63 njësi...

Del në ankand Mercedesi i blinduar i Hitlerit?

Në Arizonë në një ankand publik do të jetë edhe vetura Mercedes-Benz 770K Grosser Open Tourer i vitit 1939 që është përdorur nga Hitleri. Megjithatë ky...

Valon Esati, Youtuber-i i parë shqiptar për Photoshop, After Effect dhe...

Valon Esati, i riu nga Ferizaj ka vendosur qe sadopak njohuri qe ka reth programeve kreative t'i shpërndaj njohuritë e tij tek të tjerët...

Apple pranon: Ngadalësimi i qëllimshëm i iPhone

Apple ka pranuar se një pjesë e madhe e përdoruesve kanë vërejtur ngadalësim të paisjeve të tyre pas përdorimit 1 vjeçar, edhe nëse nuk keni shkarkuar...

VIDEO: Njoftohuni me lojtarët e moshuar të lojërave kompjuterike

Skuadra e argjentë e snajperëve "Slilver Snipers Team" janë shumë serioz kur bëhet fjalë për lojëra kompjuterike. Ekipi vjen nga Suedia dhe janë lojtarë...

VIDEO: Evoluimi ndër vite i veturës legjendare BMW M5

Në muajin shtator versioni i fundit i gjashtë modeleve të BMW është prezantuar M5 F90 në panairin e veturave në Frankfurt. Që nga viti 1985 i...

VW ndërton 2800 stacione për mbushjen e veturave elektrike

Kompania e Volkswagen planifikon të ndërtoj 2800 stacione për mbushjen e veturave elektrike në Shtetet e Bashkura deri në qershor 2019. Stacionet do të ndërtohen...

A është e mund ta bllokoni Mark Zuckerberg në Facebook

Bllokimi i Mark Zuckerberg në facebook ka qenë i pamundur, dhe kjo ka qenë një veçori interesante në këtë rrjet social. Facebook pretendon se nuk ishte...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË