6 C
Mitrovica
21 Tetor, 2018 - 23:43:17

Auto-Tech

Vetëm 159 dollarë kushton ky iPhone X

Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po...

Ja kur del në shitje Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9+ do të prezantohet të dielën dhe mund të dalë në shitje më pak se një muaj më pas. Sipas...

Mësohet çmimi i Galaxy S9 dhe S9+

Është shfaqur një informacion i pakonfirmuar në lidhje me çmimin e Samsung Galaxy S9 dhe S9+, si dhe detajet e reja për veçoritë e...

Zuckerberg përballet me kërkesa të papritura nga mediet për Facebook

Manjati i medias Rupert Murdoch i bëri thirrje Facebook-it të paguajë një tarifë për mediat e konsideruara si “të besueshme”. Një ditë më parë Mark...

Apple do të ndërpresë prodhimin e iPhone X

Sipas analistit të njohur nga KGI, Ming-Chi Kuo, iPhone X i Applet nuk është telefoni më i shitur siç ka pritur kompania. Apple ka planifikuar...

Lajm i mirë për kriptovaluta

Pasi pësuan një rënie të madhe ditëve të fundit, kriptovalutat kanë filluar të rriten gjatë ditës. Bitcoin është rritur për 16% dhe ka vlerën rreth...

Skoda Fabia me dizajn të ri

Fabia vjen me dizajn të ri nga prodhuesi i veturave Skoda. Prodhuesi Çek ka njoftuar se do të prezantoi modelin e ri të ridizajnuar në panairin...

Twitter mohon se po spiunon përdoruesit e tij

Twitter ka hedhur poshtë akuzat e mediave se rrjeti shoqëror mbikëqyrë të dhënat private të përdoruesve, përfshirë edhe mesazhet direkte. Project Veritas më herët ka...

VIDEO: Mustang me model të ri Shelby GT500

Kompania amerikane Ford ka njoftuar se në vitin 2019 do të arrijë modeli më i fuqishëm në historinë e kompanisë. Megjithëse Ford nuk zbuloi detaje, drejtori...

Viber me implementim të ri për të gjithë përdoruesit

Pasi Instagram implementoi këtë opcion, të njejtën gjë e bëri edhe Viber. Prej tani, viber do të fshijë automatikisht fotografitë dhe videot që përdoruesit shkëmbejnë midis...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË