6 C
Mitrovica
23 Prill, 2018 - 03:39:03

Auto-Tech

Lajm i mirë për kriptovaluta

Pasi pësuan një rënie të madhe ditëve të fundit, kriptovalutat kanë filluar të rriten gjatë ditës. Bitcoin është rritur për 16% dhe ka vlerën rreth...

Skoda Fabia me dizajn të ri

Fabia vjen me dizajn të ri nga prodhuesi i veturave Skoda. Prodhuesi Çek ka njoftuar se do të prezantoi modelin e ri të ridizajnuar në panairin...

Twitter mohon se po spiunon përdoruesit e tij

Twitter ka hedhur poshtë akuzat e mediave se rrjeti shoqëror mbikëqyrë të dhënat private të përdoruesve, përfshirë edhe mesazhet direkte. Project Veritas më herët ka...

VIDEO: Mustang me model të ri Shelby GT500

Kompania amerikane Ford ka njoftuar se në vitin 2019 do të arrijë modeli më i fuqishëm në historinë e kompanisë. Megjithëse Ford nuk zbuloi detaje, drejtori...

Viber me implementim të ri për të gjithë përdoruesit

Pasi Instagram implementoi këtë opcion, të njejtën gjë e bëri edhe Viber. Prej tani, viber do të fshijë automatikisht fotografitë dhe videot që përdoruesit shkëmbejnë midis...

VIDEO: Twitter ju përcjellë hap pas hapi

Grupi i gazetarëve Project Veritas ka publikuar një video ne Youtube në të cilët punëtorët e Twitter zbulojnë detajet e punës së tyre. Siç thonë...

VW Jetta vetëm për tregun Amerikan

Të hënën gjigandi i veturave volkswagen prezantoi modelin e ri Jetta në Detroit Auto Show. Ky model do të prodhohet në Meksikë dhe është...

Barcelona me ndryshim drastik të sistemit operativ në vitin 2018

Autoritetet e qytetit të Barcelonës kanë vendosur të fillojnë kalimin nga sistemi Windows në Linux. Sistemi operativ Linux njihet si sistem i hapur (open...

Audi thyen rekord në shitje të makinave

Gjatë vitit 2017 janë shitur 1.878.100 vetura nga Audi, kështu ka arritur të thyej rekord sa i përket tregut në disa vende të botës. Në europë, janë...

Facebook ‘çmend’ mediat e bizneset, shikoni çfarë ndryshime ka bërë

“Facebook” ka vendosur të ndryshojë radikalisht mënyrën e funksionit të lajmeve në këtë platformë, duke bërë që postimet nga bizneset, markat apo mediat të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË