Shpallje

Auto-Tech

Ky kod zbulon nëse celulari juaj është origjinal

Teknologjia në ditët e sotme moderne ka evuluar. Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e...

Vëmendje: Fshijeni menjëherë këtë aplikacion nga iPhone, ai i lejon të...

Ky aplikacion në iPhone po i lejon të tjerët t’ju përgjojnë. Apple ka pranuar një gabim në aplikacionin “FaceTime”,...

Furnizon makinën elektrike me benzinë, videoja bën xhiron e botës

Një vajzë që qëndron në një pikë karburanti dhe që përpiqet të furnizojë me benzinë makinën e saj elektrike po bën xhiron e botës. Në...

Dronët mund të përdoren për shpëtimin e njerëzve të ngujuar në...

Është mahnitës rezultati i këtij veprimi të eksperimentuar, ku dronët mund të bëhen heronj për jetën e shumë njerëzve. Dronët në të ardhmen do të...

Befasojnë Kinezët, do hedhim në hapësirë një Hënë artificiale

Kina do të nisë një "hënë" të rreme në hapësirë ​​që shpreson të ndriçojë një nga qytetet më të mëdha të vendit. Zyrtarët në Chengdu,...

Celulari, ja 5 vendet ku nuk duhet mbajtur

Pavarësisht se shpesh herë ne e anashkalojmë, rrezet nga celulari janë realisht të dëmshme. Ndaj për këtë gjë duhet të kemi parasysh se kush janë...

Facebook hyn në botë e futbollit do të transmetojë ‘live’ Premier...

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook, ka arritur një marrëveshje 200 milionë paundësh britanikë për të transmetuar ‘live’ ndeshjet e Premier League. Duke nisur që...

MOS U TUT: Ulet prapa, shtrin këmbët dhe me muzikë shqip...

Automjetet në ditët e sotme janë të mbushur me teknologji, dhe kështu kanë laserë, sensorë, radarë etj, që lehtësojnë ngasjen. Kështu që janë në ofertë...

“MerrJep” drejt falimentimit…

Që nga fundi i decenies së parë të shekullit 21 (tani e 9 vjet) MerrJep.com ka qenë një platformë që ka lejuar publikimin e...

Gjermania ‘sulmon’ Facebook-un!

Numri i përdoruesve të Facebook-ut të keqpërdorur nga Cambridge Analytica është më i madh se që u tha në fillim. Zuckerberg shpreh keqardhje dhe...

Përcjellni GazetaOra.com

416,763FansaPëlqeje
3,351NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË