Auto-Tech

Ja kur prezantohet telefoni i palosshëm Samsung

Samsung konfirmon datën e prezantimit të telefonit të palosshëm. Samsung gjatë këtij muaji ka shfaqur smartfonin e palosshëm, i...

Ky ndyshim i Facbook dhe Messenger do t’i gëzoj të gjithë

Ndryshime në rrjetin social, Facebook dhe messenger. Facebook njoftohet se është gati të prezantojë modalitetin e errët për aplikacionin...

‘Ludo’ gëzon kosovarët, ja çfarë vendimi ka marrë!

Është bërë lojë shumë e dashur për kosovarët. Në përditësimin e ri, “Ludo” ka vendosur edhe flamurin e Kosovës.

Ky kod zbulon nëse celulari juaj është origjinal

Teknologjia në ditët e sotme moderne ka evuluar. Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e...

Vëmendje: Fshijeni menjëherë këtë aplikacion nga iPhone, ai i lejon të...

Ky aplikacion në iPhone po i lejon të tjerët t’ju përgjojnë. Apple ka pranuar një gabim në aplikacionin “FaceTime”,...

Furnizon makinën elektrike me benzinë, videoja bën xhiron e botës

Një vajzë që qëndron në një pikë karburanti dhe që përpiqet të furnizojë me benzinë makinën e saj elektrike po bën xhiron e botës. Në...

Dronët mund të përdoren për shpëtimin e njerëzve të ngujuar në...

Është mahnitës rezultati i këtij veprimi të eksperimentuar, ku dronët mund të bëhen heronj për jetën e shumë njerëzve. Dronët në të ardhmen do të...

Befasojnë Kinezët, do hedhim në hapësirë një Hënë artificiale

Kina do të nisë një "hënë" të rreme në hapësirë ​​që shpreson të ndriçojë një nga qytetet më të mëdha të vendit. Zyrtarët në Chengdu,...

Celulari, ja 5 vendet ku nuk duhet mbajtur

Pavarësisht se shpesh herë ne e anashkalojmë, rrezet nga celulari janë realisht të dëmshme. Ndaj për këtë gjë duhet të kemi parasysh se kush janë...

Facebook hyn në botë e futbollit do të transmetojë ‘live’ Premier...

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook, ka arritur një marrëveshje 200 milionë paundësh britanikë për të transmetuar ‘live’ ndeshjet e Premier League. Duke nisur që...

Përcjellni GazetaOra.com

413,158FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË