Prej një muaji Shqipëria është karantinuar. Por ndërkohë që njerëzit mbyllen në shtëpi, kafshët fillojnë të lëvizin. Në fshatin Llëngë, Mokërr e Sipërme në Pogradec janë filmuar dy arinj. Ata ishin duke u ushqyer. Banori që i shikon ka...
“The Simpson” është seriali më i njohur amerikan që tregon jetën e një familjeje në SHBA. Ai është i njohur për një sërë parashikimesh për ngjarje të ndryshme të ndodhura në Amerikë, por edhe në mbarë botën. Para pak vitesh...
Astrologu shqiptar Jofiel Koço ka shpjeguar se kur pritet të marrë fund pandemia e shkaktuar nga koronavirusi. Sipas tij gjendja e karantinës do të marrë fund në datën 23 Prill, ndërkohë që në muajin Qershor do të jetë dhe stopimi...
Eduard Kakarriqi është një ndër epidemiologët dhe virologët me të mirë në Shqipëri. Ai ka thënë në një intervistë se virusi në vend ka qarkulluar që në janar. Sipas tij, java e dytë e majit do të ketë vetëm...
Fondacioni Fundjavë Ndryshe ka shpërndarë ditën e sotme 45 ton ndihma në Qarkun e Korcës. Lajmi i mirë është dhënë nga drejtuesi i Fondacionit, Arbër Hajdari, përmes një video emocionuese. Autokolona e automjeteve ka cuar pranë familjeve në nevojë...
Infektimi nga COVID-19 ka një relacion proporcional me grupin e gjakut. njerëzit me grupin e gjakut A janë më të predispozuar të preken sesa njerëzit me grupin e gjakut 0 që janë më rezistentë. Këto janë rezultatet e një...
Megjithëse nuk ka asnjë kërkim shkencor që tregon efektivitetin e tij, Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara kanë blerë pothuajse 30 milion doza hidroksilklorinë për trajtimin e COVID-19. Presidenti Trump vazhdon ta reklamojë ilaçin, megjithë paralajmërimet e...
Gjatë karantinimit shumica e shteteve kanë pezulluar procesin mësimor, duke e zhvilluar atë në platformat online. Mësuesit lidhen me studentët përmes internetit dhe zhvillojnë mësimin me video. Një video po bën xhiron e rrjetit. Një mësues në Argjentinë, teksa shpjegonte...

Në kohë krize Tirana bën lajm

Ndonëse Tirana ashtu si dhe i gjithë globi ndodhet në krizë, nuk mundet të mos jetë larg vëmendjes së mediave ndërkombëtare. I tillë është një lajm i publikuar në median prestigjoze ‘The Washington Post’ e ‘New York Times’, ku...
Ndonëse Partia Demokratike deklaron se duhet të zhvillohen testime masive për Covid 19, me qëllim njohjen e situatës në të cilën ndodhemi, duke ngritur akuza që Kryeministri Edi Rama nuk është dakord për këtë gjë. Nuk ka munguar as kundërpërgjigja...

Përcjellni GazetaOra.com

413,165FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË