6 C
Mitrovica
19 Gusht, 2018 - 22:38:01
Shtëpi Featured

Featured

Featured posts

Çerdhja që mbërtheu të gjithë shtetin me Bashkinë e Tiranës në...

Nga Marjon Gorica/Të fshehësh ngjarjen e ndodhur në një nga çerdhet e Tiranës, ku shpërthimi i një bombule gazi tregoi forcën që Bashkia Tiranë...

Siguria ushqimore, sondazhi i F.M.N, qytetarët: Nuk e dimë se çfarë...

A është Shqipëria një vend me pasjen në nivele të larta të sigurisë ushqimore? Sipas një sondazhi të zhvilluar nga First Media Netëork vihet në...

Arsimimi i fëmijëve, dy mësuesit që po i dhurojnë fshatit të...

Prej kohësh ata janë duke punuar me përkushtim për t’i rikthyer fshatit Vëndresh e Malit shkollën e munguar për edukimin dhe arsimimin e fëmijëve...

Lejoi kalimin e rrobave  të pa zhdoganuara, arrestohet doganieri në Rinas

Kalimi i pa ligjshëm i mallërave në pikën kufitare të Rinasit i ka kushtuar lirinë një doganieri dhe një 26 vjecari. Sipas informacionit të shpërndarë...

Voloreka si një parkim i madh automjetesh sesa pikë turistike !

Nga Artin Halili Me keqardhje vitet e fundit kam verejtur se si ka degraduar dite pas dite,jave pas jave,muaj pas muaji dhe ka mbrritur ketu...

FOTO/ Shiu i fortë rrëzon të tjerë shkëmbinj nga kalaja e...

Të tjera copa të mëdha gurësh vazhdojnë të bien nga lagja e ‘Kalasë’ në Berat, duke u kthyer kështu në një rrezik për cdo...

E fundit/ Shkëputet masivi shkëmbor, rrezikon jetën e banorëve të Beratit

Një masiv shkëmbor është shkëputur pak minuta më parë në lagjen ‘Kala’ të Beratit, duke rrezikuar jetën e kalimtarëve. Nga burime për Gazetën Ora dhe...

Shembet ura në Gjenova Itali, 11 të vdekur, 7 të plagosur

Një tragjedi ka përfshirë qytetin e Gjenovës së Itali ditën e sotme. Shembja e Urës Morandi ka sjellë pasoja në njerëz, ku sipas burimeve zyrtare...

D&D (Dasma dhe Demonstrata)

Meqënëse një koment i djeshëm në “Facebook” mbi dasmat dhe demonstratat në Kosovë shkaktoi disa reagime në rrjetet sociale dhe nëpër portale, ia vlen...

Dita ndërkombëtare e rinisë, Bahiti: Të rinjtë janë shpresa e së...

Anisa Bahiti anëtare e këshillit Bashkia Elbasan Shpresat e botës qëndrojnë mbi të rinjtë. Paqja, dinamika ekonomike, drejtësia sociale, toleranca - e gjithë kjo dhe...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË