Nga: Asllan Dibrani Të shkruash për një njëri me famë të madhe është  privilegj për  gazetarin. Po të shkruash për portretin e një të reje me  reputacion ndërkombëtar dhe  bashkëvendëse nga Malësia e Gallapit  dhe nga  fshati Dushkajë ish Dabisheci,për...
Bashkimi Europian ka hartuar një plan ku paraqet hapjen e masave që do të heqin kufizimet e përhapjes së mundshme të Covid-19. Mes të tjerash BE ka cilësuar se kufijtë do të rihapen më 31 mars 2021. Plani i Bashkimit Europian: 14...

Mos ngurroni, provojeni fatin!

Manekinia e famshme, Bar Refaeli, është njëra prej atyre femrave e cila nuk ngurron të shfaqë trupin e saj jashtëzakonisht seksi në poza mjaft provokuese, por jo vetëm kur pozon për revista apo shëtit nëpër pistat e modës. Ajo...
Portokalli, xhenxhefili dhe kurkumi janë përbërësit e nevojshëm për ta përgatitur këtë pije të cilat sëbashku me mjaltën dhe limonin rrisin imunitetin, qetësojnë kollitjen, ndihmon në dhimbjet e fytit, qetëson dhe relakson trupin tuaj, transmeton Femina.al Ju nevojiten: 2 limona,...
Nevin Sanlier, dekane e Fakultetit të Shkencave Shëndetësore në Universitetin e Ankarasë "Medipol", këshilloi njerëzit që të ndjekin një dietë të ekuilibruar. Sipas saj gjumi, ushtrimet dhe dieta ushqimore është arma më e fortë e gjithësecilit për të luftuar...

8 arsye të habitshme për pordhë!

Mirë, nuk është gjëja më e mahnitshme e shëndetit dhe disa njerëz mund ta gjejnë paksa të turpshme për të folur për pordhën... Por pordha është një rezultat normal i një sistemi të shëndetshëm të tretjes dhe tregues i...
Vanesa Sadriu nxenese e shkolles fillore ''Mic Sokoli'' në Slivove, perfaqesoi shkollen me poezine ''Plis Kosove'' ne Shqiperi ku dhe la gojehapur dhe te habitur te gjithe te pranishmit me zerin dhe aktrimin e saj perfekt. Ajo njekohsishte po...
Në kuadër të marrjes së masave parandalues të përhapjes së koronavirusit, duket se jeta e planetit tokë, ka ndaluar. Dhe gjatë kësaj ndalese, bota duket se "ka marrë frymë". Sipas ekspertëve të mjedisit, cilësia e ajrit në mbarë botën...
Masa të reja janë marrë në Francë për të ndaluar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit. Numri i të prekurve është rritur, ndërsa presidenti Emmanuel Macron, ka njoftuar masat e reja teksa e ka vendosur francën në gjendje lufte kundër...
Shkencëtarët zviceranë dhe ata britanikë kanë modifikuar molekulat e sheqerit , të cila me anë të kontaktit të thjeshtë të arrijnë të shkatërrojnë viruset pa toksicitet për njerëzit. Gjithashtu është bërë e ditur se...

Përcjellni GazetaOra.com

410,952FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË