Secili ushqim që konusmojmë ka vlerat e veta në lidhje më plotësimin e nevojave të domosdoshme për organizëm duke krijuar diversitet në lidhje me përzgjedhjen e ushqimit. Sasinë e ushqimeve të cilën e konsumojmë edhe duhet zgjedhur ndonjëherë në rast...
Asfalti i shtruar ditëve të fundit nga Agim bahtiri në gjendje mjerueshme. Gjatë kësaj Fushate asfaltimi i rrugëvë në Mitrovicë është bër trend, cilësia e këtij asfalti len shumë për të dëshiruar. Një ndër rrugët e shtruara është edhe rruga e...
Shkruan: Florim Zeqa Takimi i së shtunës i 22 tetorit, i komunitetit shqiptar në San Vendemiano (Trevizo-Itali), organizuar nën patronatin e veprimtarit Selim Musaj, enkas për mikëpritjen e artistit të madh shqiptar, mjeshtrit të vallëzimit, koreografit Deli Metaliaj nga Dragobia-Tropojë,...
Islam Borinca Psikolog dhe P.h.D CAND në Universitetin e Gjëneves, Zvicerr Si rrjedhojë e një varg faktorëveshoqëroro-ekonomikë në vendin tonë, ende mungon një qasje serioze ndaj nivelit të parëtë sistemit të arsimit dhe edukimit parashkollor.Niveli i edukimit parashkollor ende nuk eka...
Meliza Krasniqi bashkëshortja e ministrit, Memli Krasniqi, përmes një statusi në “facebook” ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë duke u thënë se po më vjen me vjellë. Krasniqi ka thënë së nuk është e drejtë që më...
Që në fëmijëri keni të 'ngujuar' idenë që duhet të fleni me pizhame, sepse lakuriqësia është e papranueshme dhe e turpshme/marre! Përkundrazi, specialistët e luftës kundër pagjumsisë thonë se trupi i zhveshur flen shume më mirë dhe më qetë...
Emri i tij u përfol në shumë gazeta e portale, bëhet fjalë për të riun 23 vjeqar nga Qyteti i Ferizajit, njihët si një ndër fotografët më të suksesshëm në Kosovë. Blerton Sadrija i cili edhe pse i ri, po...

NUK NDALET FEHMI FERATI (FOTO)

Fehmi Ferati duket se ka marr shumë seriozisht këtë fushatë, gjatë ditës së djeshme, ku ai morri pjesë në shumë tubime e takime me qytetarë ai vizitoi edhe disa fshatra e lagje të qytetit, ndër to edhe fshati Vidimriq...
Duket se Boriska ka vështirësi serioze në shkollë. Pas testimit e futën menjëherë në klasën e dytë, por më pas ai u përpoq për ta larguar nga shkolla. Si të ishte e dobishme kur djaloshi ndërprente mësimdhënësit duke ju...
Një numër i madh i njerëzve që kanë përjetuar vdekje klinike, dhe se pas disa përpjekjeve janë ringjallur përsëri në jetë. Disa prej tyre kanë vendosur për të ndarë publikisht atë që kanë parë dhe ndjerë gjatë këtyre minutave...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË