Rudina Hajdari i është drejtuar me një status në “Facebook", presidentit Ilir Meta dhe ish-deputetit të Partisë Demokratike në Tropojë, Besnik Dushaj, duke iu dhënë një porosi kur të jenë para bustit të babait të saj, Azem...
Një sherr masiv ka ndodhur mesditën e së premtes në bulevardin Vlorë-Skelë. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, disa të rinj janë konfliktuar me njërit-tjetrin ku për pasojë janë lënduar 2 persona. Sipas dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes të rinjtë janë...
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Gjykatës që e dënon me 60 orë pune në interes publik ish-kryebashkiakun e Kavajës Elvis Roshi, i cili u cilësua fajtor për akuzën e falsifikimit të formularit të dekriminalizimit. Përmes një reagimi...
Policia e Shtetit ka reaguar pas videos së publikuar nga PD një ditë më parë, ku Fredi Alizoti, i pëfshirë në çështjen e Babales thotë se është kontaktuar dhe është marrë nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...
Pavarësisht situatave politike në vend, me apo pa shumëzhurmë dhe buj, absolutisht tashmë janë ndezur edhe motorëte fushatës për zgjedhjet e pushtetit vendor. Megjithëse jemi tëvetëdijshëm se situata nuk është komode, as ajo qëdëshirojmë.   Unë në këtë shkrim nuk do e përqendrojopinionin te fushata, modalitetet...
Nga: Esad Gjonbalaj Plavë Guci 6 Shtator 2017 Shkollaret e Plavë Gucisë filluan edhe këtë vit shkollor me dëshirë të madhe për të pushtuar horizontet më të larta të dijes. Në Plavë Guci shkolla në gjuhë shqipe ka në këto vendbanime, në...
Nga Xhoi Jakaj Të bësh bamirësi do të thotë të ndihmosh të pamundurit ekonomikisht por jo vetem, pikësëpari duhet të kesh një shpirt të madh që të japesh edhe nga vetja jote atë çka...
Respekti për himnin dhe simbolet e shtetit, në Malin e Zi tashmë ka marr një tjetër formë. Qeveria e këtij shteti ka propozuar masën ndëshkimore me gjobë prej 300 deri në 2,000 euro për ata që nuk ngrihen në këmbë...
E keni menduar ndonjëherë se cila është rroga më e lartë në profesionet më të paguara? Me siguri që po. Bussiness Insider ka marrë të dhënat e pagesave të 52,000 punonjësve në 20 profesione të ndryshme, duke nxjerrë se cilat...

Për Tërmetin e Tepelenës!

Nga Marjon Gorica Tepelena nuk është e Tërmetit, por Tërmeti i Tepelenës. Jo më larg se dje vizitova Tepelenën, qytetin historik i cili për fat të mirë doli nga humnera e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË