Tragjedia është ulur mëngjesin e sotëm në Athinë. Zjarret kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në njërëz dhe material. Mes viktimave të shumta që sa vinë dhe shtohen, mësohet se kanë humbur jetën dhe 5 shqiptarë të djegur në një...
Këshilltarja e LSI-së në Bashkinë e Elbasanit,Anisa Bahiti, ka reaguar pas protestës së sotme të zhvilluar në Balldren. Në reagimin e saj Bahiti shprehet se situata mjedisore është tepër e rëndë, ndaj duhet të reagojmë. Postimi i plotë: Sot bashkë me koleget...
Sot duket dhe qielli nën trysni, renkon për ndotjen e ajrit, tokes, frymës dhe gjithësisë,për një popull që po lëngon në tmerrin e servirur nga politika e mbrapshtë, dhe si duket nuk ka të sosur! Është një...
Rreth orës 02:10, në rrugën "Ymer Kurti ", në katin e parë të një pallati, pranë qepenit të një dyqani bosh, në pronësi të shtetases DRITA LULO ka ndodhur një shpërthim i dyshuar nga lëndë plasëse të llojit...
Pas deklaratës së përfaqësuesve të tre institucioneve kryesore të cilët lidhen me situatën e krijuar në Unazën e Re, ku do të nisi aksioni i prishjes së disa qindra objekteve me qëllim ndërtimin e një rruge dytësore, kanë ardhur...
Shumë prej nesh e dëgjuan ditën e enjte në sallëne e seancave plenare deputetin socialist Erion Braçe, i cili dhe kësaj rradhe foli drejt dhe pa doreza. Erion Braçe ka qenë dhe është i vetmi deputet i cili për interesa...
Nga Marjon Gorica/Ndryshimet e ndodhura në televizionin kombëtar Ora News, kanë sjell persona të rinj dhe në stafin administrues të këtij gjigandi mediatik. Nga ristrukturimi i bërë, një ndër pozicionet është dhe ai i Administratorit të Përgjithshëm, funksion të cilin...
Fjalimi i plotë Kryetarit te Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Albin Kurti, në punimet e Këshillit të Internacionales Socialiste që po mbahet në selinë e OKB-së në Gjenevë në datat 26-27 qershor 2018. Në këtë Këshill marrin pjesë parti politike socialdemokrate nga...
Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare ne Facebook ka reaguar në lidhje me materialet që promovohen mediatikisht nga kryeministri dhe kryetari i Bashkisë Tiranë, duke mos ekspozuar realitetin dhe...
Luan Rama deputeti i LSI-së në një artikull paraditen e sotme kritikonte aktorët që firmosën peticionin e TK për shembjen e tij. Rama kritikonte konkretisht Ndrenikën, po ky i fundit mesa duket nuk e ka kursyer duke ia kthyer publikisht...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË