Ish-kryeministri shqiptar ka zbuluar se ka edhe një herë anë e tij njerëzore, madje atë më romantiken. Në fakt, ai është bërë më romantik se kurrë më parë me rastin e përvjetorit të shtatëdhjetë të lindjes së bashkëshortes, Lilit duke...
Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës të 1998-ës do të përballen me një Kroaci që do të bëjë paraqitjen e saj...
Paraditen e sotme në zyrat e Kuvendit është zhvilluar mbledhja e Komisionit të Ekonomisë. Opozita nuk ishte e pranishme në komision, por mungesa e tyre nuk e ka shmangur debatin replikues. Replikat kanë ndodhur mes Ministrit të Financave dhe...
Paraditen e sotme përpara ILDK-së është marrë për shqyrtim rasti i Gjyqtarit Admir Thanza, përfaqësues në Gjyakatën e Lartë. Sipas tre kollonave kryesorë të kontrollit, pastërtisë së figurës. Pasurisë dhe aftësisë profesionale, Thanza rrezikon të futet në rrjetën e...
Këshilltari i Ministrit të Mjedisit në Kosovë, Leutrim Sahiti, ka vizituar këtë fundjavë parkun nacional të Valbonës. Duke kaluar disa orë të këndshme në bukuritë që natyra i ka falur kësaj zone. Por sic duket ashtu si për turistët dhe...
Paraditen e sotme përfaqësues të Opozitës kanë denoncuar në Prokurori Kryeministrin Rama për manipulim të audio-përgjimit të publikuar nga PD disa javë më parë. Sipas Opozitës Rama ka penguar procesin në lidhje me prononcimin për ngjarjen me protagonist Agron Xhafajn,...
Teksa ka shpërndarë në faqen e saj zyrtare më Facebook punimet për shtrimin e një rruge në territorin e Bashkisë Ura Vajgurore, kryetarja Juliana Memaj del bllof me atë çfarë shprehet. “Rrugë me standardet e duhura infrastrukturore”, shkruan kryetarja në...
Pothuajse çdo kujt prej nesh i ndodh që të dhurojnë sikurse njëherë gjak për t’i ardhur në ndihmë personave në nevojë. Por çfarë ndodh me to? Një foto e bërë publike nga deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, tregon një...
Këngëtarja e njohur Bleona Qereti shënoi rikthimin e saj në muzikë pak javë më parë me baladën e saj më të re. “I don’t need your love” titullohet kënga e saj më e fundit, e cila është pritur mirë nga...
Projekti i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit “Smile Albania” duket se ka një angazhim të ngjeshur në qytetin e vjetër të Beratit. Të rinjtë e angazhuar gjenden çdo orë pranë turistëve për tu dhënë udhëzime dhe për t’i shoqëruar pranë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË