Nga: Esad Gjonbalaj Me 4 Shtator në Vatikan behet shenjtërimi i Nenës Tereze, është kjo një datë dhe ditë historike për kombin shqiptar, është ky një moment ku nobelistja shqiptare do të shenjtërohet dhe qe nga ajo ditë do ta...

Plazhi Jales, pushtohet nga KPVevents

Jala, fshati në jug të Shqipërisë, rreth 8km para Himares, siq duket të rinjtë prishtinas kanë vendosur ta pushtojnë masovikisht. Udhëtimi i parë do të organizohet me datën 5 Gusht dhe do të jetë udhëtim 3 ditor, çmimi për person...
Erdhi koha dhe që tani ora po lëviz për zgjedhjet e tetorit në kantonin e Baselit. Më gëzon fakti te gjindem ne listën e partisë socialdemokrate të kantonit të Baselit, për zgjedhjet që do te mbahen 23 Tetorë të...
video

Naser Beqiri freskon me 7 këngë

Profesori i muzikës njiherit këngëtari Naser Beqiri vjen me projekte të reja,ku para pak ditesh ka publikuar 7 Covera:Këngët u përpunuar në studio tek Producenti Floriant Salihu.Këngëve iu bashkangjiten edhe video,në këto video si Pianist është Etnik Ibrahimi dhe...
video

Me Seven Saraqin, çdo ditë!

Klipi në produkcion të vet Sevenit, në bashkëpunim me DJR Beatz, Kyrill, dhe me Max Production, kanë krijuar një hit vere që do ta shoqëroj rininë shqiptare në bredget e poashtu edhe në kafiteritë ditore, udhëtime dhe klubet e...
Foto e parë Njëri nga talentet më premtues në futbollin kosovar është Valmir Demiri, 15 vjecari që luan për të rinjtë e Feronikelit. Foto e dytë Shumëi ri në moshë por me një fizik dhe klas të mrekullueshëm, Valmiri përveç që është...
video

“Lufta mbaroi”

Filmi "Lufta mbaroi", një realizim nga regjisor, producentë dhe skenarist maqedonas ku luajnë kryesisht aktorë shqiptarë, po merr pjesë në një festival të Zvicrës dhe autorët e tij shpresojnë se do të mund të paraqiten me këtë film edhe...
Ariana Ademaj, praktikante OJQ THY Në edicionin #26 të BarCamp Prizren u fol për trashëgiminë kulturore në Prizren dhe ngjarjet e fundit. E veçantë e këtij edicioni ishte ora e vonë e nisjes së tij, pas iftarit në respekt të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË